Ta strona używa ciasteczek (cookies). Są one niezbędne do jej prawidłowego działania. Dowiedz się więcej Rozumiem

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Udział w ankietach

 • Na czym polega udział w ankietach? Jak to działa?

  Uczestnik panelu IMAS Agri może brać udział w ankietach internetowych, telefonicznych lub osobistych. W przypadku ankiet internetowych na Twój adres email wysłane zostanie zaproszenie do ankiety, wystarczy że klikniesz w znajdujący się tam link do ankiety i udzielisz odpowiedzi na pytania ankiety. W przypadku ankiet telefonicznych lub osobistych skontaktuje się z Tobą nasz ankieter prosząc o rozmowę w dogodnym dla Ciebie terminie w ramach czasu przeznaczonego na badanie.

 • Jak długo trwa wypełnienie ankiety?

  Ankiety mają różną długość, mogą być bardzo krótkie: 3-5 minutowe, mogą być dłuższe, ale maksymalnie 15-20 minutowe. Przed każdym badaniem dowiesz się, jaki jest szacowany czas potrzebny do wypełnienia ankiety.

 • Na jakie tematy są ankiety?

  Ankiety dotyczą wyłącznie tematów związanych z rolnictwem - maszyn rolniczych, środków ochrony roślin, nawozów, pasz zwięrzęcych oraz innych produktów lub usług wykorzystywanych w rolnictwie. W ankiecie pytamy o indywidualne opinie i doświadczenia, dzięki czemu producenci mogą lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby.

 • Czy muszę brać udział w każdej ankiecie?

  Nie. Zachęcamy do udziału w każdej ankiecie, ale rezygnacja z wypełnienia ankiety na dany temat nie będzie miała żadnego negatywnego wpływu na Twoje uczestnictwo w panelu IMAS Agri.

 • Jak często będę otrzymywać zaproszenia do ankiet?

  Bywa różnie. Są okresy, kiedy badań jest dużo i możesz się wtedy spodziewać 2-3 zaproszeń w miesiącu. Zawsze staramy się dopasować temat badania do specyfiki uczestnika, ale niektóre osoby są bardziej interesujące dla naszych Klientów, np.  producenci rzepaku lub wielkoobszarowi.

 • Gdzie mogę przekazać moje uwagi dotyczące prowadzonego badania?

  Na koniec każdej ankiety pojawia się ekran, gdzie możesz udzielić opinii na temat ankiety, którą właśnie wypełniłeś oraz sposobu jej wypełniania. Jesteśmy wdzięczni za każdą informację zwrotną, która pozwala nam doskonalić narzędzia badawcze.

 • Dlaczego nie otrzymuję zaproszeń do badania?

  Przyczyn może być kilka:

  • nie zakwalifikowałeś(łaś) się do grupy, do której wysyłamy zaproszenie
  • nie zakończyłeś (-aś) ankiety rejestracyjnej
  • nasze zaproszenie do badania wpadło do folderu SPAM w Twojej skrzynce e-mail.

Jak zostać uczestnikiem

 • Jak zostać uczestnikiem IMAS Agri?

  Wypełnij formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie głównej www.imasagri.pl. Rejestracja jest dostępna dla wszystkich pełnoletnich osób, które w codziennym życiu zaangażowane są w szeroko pojętą działalność rolniczą. W szczególności chodzi o osoby:
  - których większa część dochodów pochodzi z działalności rolniczej
  - będące właścicielami gospodarstw rolnych
  - uprawiające na swoich bądź dzierżawionych gruntach rośliny użytkowe
  - zajmujące się hodowlą zwierząt gospodarskich i/lub drobiu
  - będące pełnoletnimi członkami rodzin wyżej wymienionych osób (pod warunkiem, że są zaangażowane w proces podejmowania decyzji dotyczących prowadzenia działań i dokonywania zakupów w gospodarstwie)
  - dystrybutorzy produktów wykorzystywanych w rolnictwie
  - doradcy rolników
  - weterynarze.

 • Co mogę zyskać stając się uczestnikiem IMAS Agri?

  Przede wszystkim masz możliwość wypowiedzenia swojego zdania i masz pewność, że Twój głos będzie słyszalny oraz brany pod uwagę przez producentów i dystrybutorów. Możesz sam zarobić lub wesprzeć organizacje pożytku publicznego.

 • Kim są uczestnicy IMAS Agri?

  Uczestnicy IMAS Agri pochodzą z całej Polski, ale łączy ich praca w branży rolniczej. Naszymi panelistami są głównie rolnicy, ale również leśnicy, rybacy, weterynarze, przedstawiciele handlowi i producenci branży rolniczej oraz wiele innych grup zawodowych związanych bezpośrednio z rolnictwem.

 • Co robicie z odpowiedziami, których udzielam w ankietach?

  Odpowiedzi, których podczas badań udzielają respondenci są zbierane i analizowane przez firmę IMAS International lub jej Partnerów badawczych, trafiają one w postaci danych oraz raportów do wielu firm i instytucji zarówno polskich jak i zagranicznych. Pamiętaj, że twoje odpowiedzi mają wpływ na działania wielu firm produkcyjnych i usługowych oraz sposób w jaki kształtują one swój wizerunek. IMAS International (właściciel IMAS Agri) jest członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej agencje badawcze ESOMAR oraz PTBRiO Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii Społecznej. Działamy zgodnie z zasadami Międzynarodowego Kodeksu Badań Rynku i Opinii Publicznej ICC/ESOMAR (www.esomar.org) oraz stosownymi przepisami – międzynarodowymi i krajowymi.

 • Boję się o utratę moich danych osobowych, czy są one chronione?

  Dane osobowe naszych panelistów są bardzo skrupulatnie chronione. Działamy zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 (ujednolicony tekst: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926). Oznacza to, że dostęp do serwerów, danych panelistów i Waszych wypowiedzi jest ściśle kontrolowany i zabezpieczony. Stale czuwamy nad bezpieczeństwem danych poprzez stosowanie i doskonalenie systemów zabezpieczeń.

 • Jak mogę zrezygnować z uczestnictwa w IMAS Agri?

  Bardzo cieszymy się z każdego uczestnika, który zechciał wziąć udział w organizowanych przez nas badaniach. Niemniej, w każdej chwili można zrezygnować z uczestnictwa w IMAS Agri.
  Wystarczy zalogować się na swoje konto i  w dziale MOJE KONTO odnaleźć zakładkę REZYGNACJA. Tam wpisując swoje hasło dokonasz automatycznej rezygnacji. Zrezygnować można także wysyłając e-mail o temacie „Rezygnacja” do administratora panelu.

Pieniądze i nagrody

 • Co mogę zyskać w zamian za udział w badaniach?

  Różne są powody wypełniania ankiet. Niektórzy chcą dzielić się opiniami i mieć realny wpływ na zmiany, inni lubią śledzić nowości, a jeszcze inni chcą monitorować rynek. Niezależnie od powodów uczestnictwa, nagradzamy uczciwie osoby za poświęcony czas i udzielone opinie. Dostępne są trzy formy wynagrodzenia:

  • przelewy na konto,
  • bony pieniężne Sodexo,
  • lub losowane nagrody.
  • Możesz również przeznaczyć uzyskane wynagrodzenie na fundacje charytatywne oraz organizacje pożytku publicznego.

  Szczegóły wynagradzania znajdziesz w Regulaminie. Pamiętaj jednak, że wsparcie fundacji jest dobrowolne.

 • Jak mogę otrzymać wynagrodzenie?

  W momencie, gdy osiągniesz minimum 300 punktów, możesz je wymienić na przelew pieniężny lub bony pieniężne Sodexo. Wystarczy, ze zalogujesz się na swoje konto i w zakładce Punkty wypełnisz odpowiedni formularz. UWAGA: Opcja wymiany na bon lub przelew pieniężny pojawi się dopiero w momencie gdy uzbierasz minimalną ilość punktów! Jeżeli na koncie posiadasz mniej niż 300 punktów możesz je wymienić na wpłatę na cel charytatywny, która dostępna jest od 200 pkt.

 • W jaki sposób można wykorzystać bony pieniężne?

  Bony (Kupony Premiowe) Sodexo są akceptowane w ponad 50 tys. punktów handlowych i usługowych w całej Polsce m.in. w super- i hipermarketach, sklepach RTV i AGD, perfumeriach, sklepach typu Dom i Ogród, salonach jubilerskich, sklepach odzieżowych, sportowych, na stacjach paliw i wielu innych placówkach handlowo-usługowych.
  Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sodexo.pl

Obsługa komputera

 • W jakim stopniu muszę znać się na obsłudze komputera?

  Wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera, aby wypełnić ankietę internetową. W każdej ankiecie zawarte są instrukcje, jak ją wypełnić. Do zarejestrowania się w panelu niezbędne jest tylko posiadanie konta pocztowego email.

 • Jakie łącze internetowe jest wymagane?

  Do optymalnego korzystania z naszego panelu wystarczy łącze, które pozwala na przeglądanie stron internetowych. Obecnie większość połączeń takie wymagania spełnia.

 • Co to jest spam i jak sobie z nim poradzić?

  Wiadomość o nowym badaniu internetowym rozsyłamy pocztą elektroniczną. Czasami zdarza się, że nasze zaproszenia mogą być potraktowane jako SPAM (niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne). Systemy poczty e-mail odkładają podejrzane wiadomości w osobnych folderach lub całkowicie je usuwają. Z reguły nie jest to potrzebne, ale w razie wystąpienia takiej sytuacji należy skonfigurować swoją pocztę tak, aby nie blokowała wiadomości pochodzących od IMAS Agri. Gdy nie ma możliwości zmiany ustawień, należy skontaktować się w tej sprawie z administratorem serwera pocztowego.